Chorvatsko UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU TROGIR Chorvatsko ubytování Chorvatsko dovolená Chorvátsko ubytovanie dovolenka v Chorvátsku Croatia accommodation vacation in Croatia Kroatien Unterkunft Urlaub in Kroatien Croazia alloggio vacanze in Croazia alloggi Chorwacja wakacje Horvátország szállás Apartmaji Hrvaška Хорватия Отдых Apartmani Hrvatska smještaj Kroatië Appartementen Croatie hébergement Kroatien Ferienwohnungen Croatia apartments

TROGIR Chorvatsko

Chorvatsko ubytováníChorvatsko apartmány

Chorvatsko bez provize
TROGIR ChorvatskoTROGIR - Dalmácie Chorvatsko

mapa regionuMalebné městečko nedaleko Splitu nazývané také město-muzeum je jedním z nejkrásnějších měst chorvatského pobřeží.

Historie

Místo bylo obývano již 2000 let před kristem a postupně se zde vystřídalo řecké, jakož i římské obyvatelstvo, které zde zanechalo stopy v podobě mnoha památek. V pozdější době pak Trogir patřil Benátčanům, Francouzům, Rakušanům, aby se roku 1918 konečně opět vrátil do chorvatských rukou. Od roku 1997 je Trogir zařazen mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO.

Oblast

Historické jádro starého města se rozkládá na malém uměle vytvořeném ostrůvku v současnosti propojeném s pevninou i se sousedním ostrovem Čiovo dvěma mosty. Žije zde kolem 13 000 obyvatel. V okolí se rozkládají pole s olivami, fíky, svatojánským chlebem, jakož i vonnými bylinami. Patronem města je svatý Jan Orsini, který je také pohřben v místní katedrále.


Památky

Město je nazýváno také Malé Benátky či muzeum a skutečně si toto pojmenování zaslouží. Na celém ostrůvku jsou ještě patrné zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích pak vyrostly středověké budovy. Mezi nejzajímavější pamětihodnosti jistě patří pevnost s obranou věží ze 14. století užívaná jako sídlo benátské vojenské posádky. Dominantou města je pak katedrála svatého Vavřince z 13. století s trojlodní bazilikou. Dále zde najdeme renesanční radnici, knižecí palác, románský kostel sv. Barbory, kostel sv. Jana Křtitele a mnohé další. Mezi nejstarší a zároveň nejcennější památky pak patří mramorový reliéf boha Kaira (řecký bůh pomíjivé příznivé chvíle), jehož stáří se datuje do třetího století před naším letopočtem.

Návštěva

V případě, že se rozhodnete městečko Trogir navštívit, je snadné se k němu dostat po magistrále na pobřeží, či letadlem z nedalekého letiště ve Splitu. Ubytování pak naleznete v mnoha hotelích či soukromých apartmánech. Na místních kamenitých, oblázkových i písčitých plážich si jistě užijete příjemnou dovolenou, kde si můžete vyzkoušet i potápění, windsurfing a mnohé další.

Ubytování v Trogiru a okolíUbytování v celém Chorvatsku
apartmány a pokoje s přímými kontakty na majitele
www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz


stáhněte si šetřič obrazovky s fotografiemi Trogiru

Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce materiálu nebo části materiálu zveřejněného na tomto serveru. Copyright © 2024, Debant s.r.o. Email: info@ubytovanivchorvatsku.cz